oferta dodatkowych zajęć z matematyki

Uczenie się matematyki może być bardzo przyjemne. Matematyka jest wszędzie, również w świecie dzieci. W ich świecie jest ona tak samo przydatna i potrzebna, jak w naszym.

Dzieci mają mnóstwo planów i wydatków. Zbieranie różnych rzeczy – kart, piłek, naklejek. Plany kupienia roweru, tableta, komputera. Jak używać zegarka i dobrze wykorzystać swój czas? Jaki ułamek z pizzy oddać bratu, żeby samemu zjeść większą część… ? :) To wszystko sprowadza się do matematyki.

Zajęcia z matematyki dla dzieci prowadzę już od kilku lat. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, terapeutą pedagogicznym, arteterapeutką i naturoterapeutką, stąd wykorzystywane przeze mnie techniki i metody dydaktyczne są bardzo zróżnicowane. Na każdych zajęciach korzystamy z różnych materiałów edukacyjnych i plastycznych.

Przychodzą do mnie dzieci wybitnie uzdolnione, jak i te, które mają trudności z uczeniem się, dlatego jedna grupa składa się z maksimum 6 dzieci, abym podczas półtoragodzinnego spotkania miała okazję skupić się na każdym uczniu. Współpracuję z wychowawczyniami, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby każdego dziecka w grupie.

Program zajęć opiera się na podstawie programowej, jednak dzieci w trakcie trwania zajęć bardzo szybko tę podstawę wyprzedzają.

Czasem odwiedzamy lokalne sklepy, gdzie wykonujemy rachunki na cenach, a po drodze sumujemy cyfry na rejestracjach samochodowych, liczymy napotkane przedmioty i ćwiczymy swoją uważność.

Efektem tych zajęć jest bardzo umiejętne radzenie sobie z materiałem szkolnym w obszarze matematyki. Niektóre dzieci zapisują się po nich na konkursy matematyczne typu Kangurek czy Alfik.

Ponadto dzieci uczą się dostrzegać i wykorzystywać matematykę w życiu codziennym.

OPŁATY
1 uczeń
90 minut zajęć (2 x godziny lekcyjne), wszystkie materiały wykorzystywane na zajęciach

Przy wykupieniu zajęć na cały semestr – jedno spotkanie jest w prezencie.

Drodzy Rodzice, Wasze dzieci zapraszam na zajęcia, a Was na mojego bloga